Říjen 2010

Podzim, neuvěřitelně zvláštní doba

4. října 2010 v 20:14 | Dolaine~See
Po dlouhé době něco napíšu.Potřebuji se vypsat.Vypsat se z toho mého,teď už trochu prázdného, nudného života.

................................

Podzim.....Už to jméno má v sobě cosi zvláštního.Ve mně podzim vyvolával pocit radsti,protože právě v tomto období mám svátek a narozeniny.Jenže letos je pro mně docela depresivní dobou.Venku nesvítí slunce,které by mně rozesmálo,okolo nechodí lidé,kteří by mně dělali šťastnou.Možná to celé začalo v létě,ale podzim to celé jen dooprvdy rozjel - jako vlak,který jede na čas,úplně klidně,ale kdosi posunul čas dopředu a vlak najednou měl zpoždění.Musel přidat na rychlosti.Já bych také ráda přidala na rychlosti,abych tohle celé přeskočila.Jenže tím by se třeba můj žvot úplně změnil - byla by to kniha bez jedné důležité kapitoly.A to nejde. Ano,a díky podzimu na tohle všechno myslím. A přemýšlím,proč tady podzim je.Napadlo mně několik řešení,ale napíšu jen to nejpravděpodobnější (to,které se mi líbí nejvíce).Příroda je geniální,a myslím,že nechtěla,aby lidé nikdy neprožili období,ve kterém musí nejvíce přemýšlet.Stvořila podzim a přizpůsobila jemu vše.Možná až na nás.
Podzim je také ještě jinak zvláštní období.Takové asi nejvíce umělecké.Je to geniální kombinace - teplé odstíny barev s kombinací šedé.V téhle době vznikají nejkrásnější,nejkouzelnější a nejemotivnější fotografie.Z téhle umělecké strany mám podzim ráda.
Člověk asi nemusí být celý život šťastný. Byla by to nuda,kdyby se pořád jen radoval a nikdy neplakal.Nemusí plakat jen ze smutku,ale třeba ze zmatku,z nerozhodnosti,z toho,jak to všechno dopadlo...A plakat se dá nejlépe na podzim.Pláčete rádi? Já ano,moje slzy vyplaví mé trápení pryč.A příroda pláče na podzim také nejvíce.Ty pocity létají ve vzduchu,a dosednou na vás - ať dřív či později,ať silněji nebo lehčeji.Nedá se to zastavit.Je to jen podpis Podzimu..